ZŁOTA SZÓSTKA. SUBIEKTYWNY RANKING OKŁADEK

 

Młodość zawsze będzie najcenniejszą walutą w branży modowej czy filmowej. To oczywista oczywistość. Jednak rok 2017 pokazał, że nie tylko dwudziestolatki mogą porwać serca widowni. Nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zaobserwować tylu kobiet i mężczyzn w każdym wieku na okładkach magazynów mody, czerwonych dywanach czy wybiegach światowej klasy projektantów. I choć nadal, kobiety po 50-tce pokazały się „jedynie” na 5% wszystkich okładek kolorowych magazynów, to trend różnorodności wiekowej umacnia się. Przed Wami ZŁOTA SZÓSTKA zagranicznych okładek, na których zagościły piękne, pewne siebie i utalentowane kobiety w wieku 60+.

.

MIEJSCE 6

CARRIE FISHER, 61 l.
Amerykańska aktorka, scenarzystka i pisarka, która zasłynęła swoją rolą księżniczki Lei w serii Gwiezdnych Wojen. Przepiękna okładka, stanowi hołd dla aktorki, która odeszła w grudniu 2016r.

MIEJSCE 5

HILLARY CLINTON, 70 l.
Była pierwsza dama i późniejsza kandydatka na prezydenta z ramienia Demokratów. Okładka wyjątkowa tym bardziej, że Clinton była współredaktorem grudniowego wydania pisma. Okazuje się, że na okładce magazynu dla nastolatek, można przedstawić silną kobietę, a niekoniecznie modelkę. Idźmy tym śladem!

MIEJSCE 4

JANE FONDA, 80 l.
Aktorka, producentka i była trenerka fitnessu w listopadzie 2017 r. pojawiła się na okładce Town & Country. O tej okładce mówiło się dużo, bo Jane pokazała się na niej bez retuszu. Brawo za odwagę!

MIEJSCE 3

MAYE MUSK, 69l.
Ten rok należał do niej. Kanadyjska modelka i dietetyczka w 2017 r. pokazała się na kilkunastu okładkach czasopism na całym świecie. Okładka dla 4D Magazine jest jednak wyjątkowa, ze względu na przepiękne i futurystyczne zdjęcie.

MIEJSCE 2

CICELY TYSON, 93l.
Wielokrotnie nagradzana aktorka, znana z filmów takich jak „Smażone zielone pomidory”, „Służące”, czy „Sposób na morderstwo”, w wieku 93 lat zagościła na okładce amerykańskiej edycji Elle w listopadzie 2017 r. Tym samym jest najstarszą gwiazdą w naszym rankingu.

MIEJSCE 1

HELEN MIRREN, 72 l.
Tej pani nie trzeba nikomu przedstawiać. Brytyjska aktorka, zdobywczyni m.in. Oscara, Emmy, Złotych Globów. Niezwykła okładka, nie tylko ze względów estetycznych. To w tym numerze, pismo ogłosiło że kończy z używaniem terminu „anti-aging”.   Pierwsze miejsce w rankingu przyznajemy Helen i Allure, nie tyle za zdjęcie na okładce, co za odwagę w głoszeniu nowych idei.  Gratulacje!

Newsletter

Zapisz się i buduj z nami silną i zangażowaną społeczność

Podziel się z nami swoją opinią