VIVIENNE WESTWOOD DLA BURBERRY

Wydawało się, że Vivienne Westwood, największa ekscentryczka świata mody, osiągnęła już wszystko. W Wielkiej Brytanii, trzykrotnie okrzyknięta najlepszą projektantką roku, zasłynęła kreacjami inspirowanymi punk rockiem. Jej późniejsze kolekcje nawiązywały do wiktoriańskich kreacji i cyrkowego przepychu. Przywiązana do szlachetnych tkanin, od zawsze lubiła bawić się formą i łączyć nieoczywiste wzory.

W wieku 77 lat, Westwood nie zamierza osiadać na laurach. Kilka dnia temu ogłoszono, że rozpoczęła współpracę z absolutnie kultową i ekskluzywną marką Burberry. „Vivienne Westwood była jedną z pierwszych projektantek mody, która sprawiła, że sam chciałem zostać projektantem. Kiedy zaczynałem pracę w Burberry, wiedziałem, że będzie to idealna okazja,  by się spotkać i stworzyć coś wspólnie” – mówi Riccardo Tisci, nowy dyrektor kreatywny Burberry – „Vivienne jest buntowniczką, punkiem, a jej bezkonkurencyjny styl zainspirował tak wielu z nas. Jestem niesamowicie dumny z tego, co będziemy wspólnie tworzyć. ”

Bardzo jestem ciekawa, co takiego Vivienne zaproponuje tak konserwatywnej marce, jaką jest Burberry. Może ich kratka zyska nowe, tęczowe kolory? Wszystko okaże się w grudniu, gdy kolekcja trafi do sklepów. Wiadomo natomiast, że zgodnie z życzeniem Vivienne, część zysków ze sprzedaży, zostanie przekazana organizacji charytatywnej zajmującej się ochroną lasów tropikalnych.  I jak jej nie lubić?

Long live Dame Vivienne!! ?? #therealqueen

A post shared by Riccardo Tisci (@riccardotisci17) on

 

Newsletter

Zapisz się i buduj z nami silną i zangażowaną społeczność

Podziel się z nami swoją opinią