TOP 3 STYLIZACJE LIPCA

Czy Wy też macie wrażenie, że lipiec trwał zaledwie kilka dni? Nim się obejrzałam, nadszedł sierpień czyli pora na TOP 3 LIPCA! Tym razem, dla odmiany, postanowiłam przejrzeć zagraniczne blogi modowe. Wybrałam dla Was nie tyle 3 letnie kreacje, co 3 charyzmatyczne kobiety o  niezwykłych osobowościach.  I tak w lipcowym zestawieniu mamy Włoszkę, która pragnie tworzyć stylizacje dostępne dla każdej z nas, Angielkę, która diametralnie zmieniła swoje życie po śmierci mamy  i niezwykłą Amerykankę, która jest prawdziwym wsparciem dla kobiet dotkniętych rakiem piersi.  Ja jestem pod ogromnym wrażeniem każdej z dziewczyn i bardzo Was zachęcam do odwiedzenia ich blogów.  WARTO!

MIEJSCE 3

DON’T CALL ME FASHION BLOGGER!

Francesca Romana Capizzi nazwała swojego bloga w dość przewrotny sposób – Nie nazywajcie mnie blogerką modową! I nie jest to przypadek. W 2008 roku, gdy zaczynała prowadzić bloga, wydawało jej się, że wszystkie blogerki prezentują kreacje niedostępne dla „normalnych kobiet”. Często były zbyt przekombinowane, nie nadające się by nosić je na co dzień, a przede wszystkim bardzo drogie. Jej blog miał być alternatywną dla tych kobiet, które szukają zwyczajnych, ale ciekawych i pięknych ubrań, będących w ich zasięgu cenowym. I trzeba przyznać, że jej się udało! Francesca nosi to co lubi i dzieli się swoimi modowymi spostrzeżeniami z kobietami 50+. Jej blog to prawdziwe dolce vita dla oka!

MIEJSCE 2

ALTERNATIVE AGEING

Historia Brytyjki Suzie Grant, autorka bloga Altenative ageing, jest równie ciekawa jak jej stylizacje! Przez większość swojego zawodowego życia była reporterką i prezenterką w radio i telewizji. Jak sama mówi, żywiła się głównie kawą, papierosami i alkoholem.  Wszystko zmieniło się, gdy jej mama odeszła w wieku 63 lat. To wtedy Suzie przewartościowała swoje życie i postanowiła dokonać poważnych zmian. Skończyła studia z zakresu odżywiania i została dietetykiem. Jest autorką książek o zdrowym odżywianiu oraz o naturalnych sposobach na zachowanie dobrego wyglądu i zdrowia w dojrzałym wieku.  W 2014 roku zaczęła pisać bloga, na którym pokazuje jak wyglądać modnie bez względu na wiek czy budżet. Suzie uwielbia łączyć różne wzory i kolory, a jej pasją jest moda vintage.

MIEJSCE 1

THE MIDDLE PAGE

Styl Cathy Williamson, autorki bloga The Middle page, nazwałabym elegancją z nutką nonszalancji. Jej kreacje są niezwykle stylowe i kobiece.  Na swoim blogu Cathy pisze nie tylko o modzie i urodzie dla dziewczyn 50+, ale także uświadamia kobiety jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, zwłaszcza regularne badanie piersi. Kilka lat temu Cathy zachorowała na raka piersi i mimo podwójnej mastektomii oraz agresywnej chemii, nie przestała powadzić bloga.  Cathy chciała udowodnić, że nawet w momentach kryzysowych warto pozostać sobą. Zamiast użalać się nad sobą, kupiła odpowiednią perukę, dbała o stosowny makijaż i dalej robiła zdjęcia swoich stylizacji. Jej misją, jest zachęcanie ludzi do dyskusji o raku piersi oraz wspieranie kobiet, których dotknęła ta choroba. Brawo dla Cathy za styl, odwagę i propagowanie idei o zdrowiu! Jestem pod ogromnym wrażeniem!

 

 

 

Newsletter

Zapisz się i buduj z nami silną i zangażowaną społeczność

Podziel się z nami swoją opinią