MORWA BIAŁA – PIJ NA ZDROWIE!

Niegdyś Chińczycy karmili nią jedwabniki by uzyskać jak najlepsze włókna jedwabiu. Dzisiaj morwa biała stosowana jest jako środek przeciwwirusowy i antybakteryjny. Ponad to poprawia funkcjonowanie jelit, chroni komórki przed uszkodzeniami, obniża poziom cholesterolu we krwi. Naukowe badania potwierdziły także jej pozytywny wpływ przy leczeniu cukrzycy i w walce z otyłością!

Ale po kolei. Morwa jest drzewem liściastym, który dochodzi do 10 metrów wysokości. Jej korzeń jest świetnym środkiem na kaszel, astmę, a także posiada właściwości przeciwdziałające rozwojowi nowotworów.  Owoce morwy kształtem przypominają jeżyny, w smaku są delikatne i słodkawe.  To one wpływają na poprawę perystaltyki jelit, regulują proces wypróżniania i poprawiają kondycję całego przewodu pokarmowego. Zaleca się je zwłaszcza przy chorobach wrzodowych żołądka i anemii. Wykazano także że sok z owoców morwy chroni komórki przed uszkodzeniami i opóźnia procesy starzenia.  Najwięcej właściwości kryje się jednak w liściach rośliny!

Regularnie spożywany ekstrakt z liści morwy białej :

  • Powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów, zmniejszając produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej.
  • Zapobiega wzrostowi “złego” cholesterolu LDL we krwi tym samym redukując uszkodzenia miażdżycowe.
  • Pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi oraz chroni przed wolnymi rodnikami komórki, błony komórkowe i DNA co wspomaga proces leczenia cukrzycy.
  • Obniża aktywność tyrozynazy, zapobiegając tworzeniu się ciemnych plam na skórze.
  • Potrafi zwalczyć takie bakterie jak gronkowiec złocisty i salmonella.
  • Hamuje produkcję azotu (NO) odpowiedzialnego za uszkodzenia tkankowe, tym samym chroniąc przed rozwojem chorób nowotworowych.

Gdzie kupić morwę białą? Jej suszone owoce dostępne są w wielu sklepach spożywczych. Soki i konfitury z morwy znajdziemy w sklepach ze zdrową żywnością. W aptekach i sklepach zielarskich dostaniemy suszone liście morwy w postaci mieszanki ziołowej lub herbatek ekspresowych. Pijcie na zdrowie!

Newsletter

Zapisz się i buduj z nami silną i zangażowaną społeczność

Podziel się z nami swoją opinią