KONIEC ERY ANTI-AGING?

We wrześniu amerykański magazyn Allure ogłosił,  że już nigdy nie użyje na łamach swojej gazety zwrotu ”anti-aging” czyli „przeciw starzeniu”. Zdaniem redakcji, to określenie jest wyjątkowo niefortunne, a nawet seksistowskie. Zamiast bombardować odbiorców hasłami wzywającymi do ciągłej walki ze starością, należy uświadamiać jak

wyglądać i czuć się dobrze w każdym wieku. Chodzi o to by nie skupiać się na wiecznej walce ze zmarszczkami, tylko na podejściu holistycznym, które bierze pod uwagę wszystkie czynniki oddziałujące na człowieka, a więc warunki środowiska, zanieczyszczenie, stres, słońce, dietę itp. Cała uwaga ma być tym razem skupiona na balansie między duszą, ciałem i stanem umysłu. Należy zadbać o zdrowie i witalność, bo przecież naturalne piękno samo się broni.

Do akcji dołączyło wiele amerykańskich gwiazd (np. Helen Mirren – 72, Lauren Hutton – 73, Sylviane Degunst – 59), które mają być żywymi dowodami na to, że niezależnie od metryki, można świetnie się czuć i jeszcze lepiej wyglądać. Akcja interesująca, pozostaje tylko pytanie czy polskie magazyny mody pójdą w te ślady?

Newsletter

Zapisz się i buduj z nami silną i zangażowaną społeczność

Podziel się z nami swoją opinią