GRACE & FRANKIE

Macie ochotę na wieczór przed telewizorem? Weźcie do ręki kieliszek z winem, usiądźcie wygodnie na kanapie i włączcie Grace & Frankie – nie pożałujecie!

Historia zaczyna się od wspólnej kolacji  dwóch małżeństw – żony nigdy za sobą nie przepadały, mężowie od 40 lat są wspólnikami w biznesie. Biorąc pod uwagę, że wszyscy są po 70-tce, kobiety są przekonane że ich partnerzy chcą im obwieścić przejście na emeryturę.  Tymczasem, nad półmiskiem z owocami morza, mężczyźni oznajmiają, że są gejami, od 20 lat mają romans i postanowili się pobrać, skoro wreszcie jest to legalne i możliwe. Kobiety, które dotąd wzajemnie się nie znosiły, odchodzą z domów i razem próbują sprostać nowej sytuacji.

Wydaje się nierealne? Nudne? Nic bardziej mylnego!  Tytułowe bohaterki: Grace (grana przez Jane Fondę) to urodzona perfekcjonistka, idealna żona i doświadczona bizneswoman oraz Frankie (w tej roli Lily Tom) uduchowiona idealistka, z artystycznym talentem i hipisowskim zacięciem, sprawiają że nie sposób oderwać się od ekranu. Ich filmowi mężowie też nie ustępują obydwu paniom aktorskim talentem. Filmowy Robert czyli Martin Sheen jak i Sol grany przez Sama Watersona robią wszystko by tworząc nowy, homoseksualny związek, nie stracić kontaktu z resztą rodziny.

Twórcy serialu Marta Kauffman i Howard J. Morris sprawili, że nie sposób obwiniać którejś ze stron. Trudno nie lubić nadwrażliwego Sol’a i porządnego Roberta, którzy wreszcie postanowili być szczęśliwi. Ironiczna Grace i uduchowiona Frankie, nie stają się w tej historii zrozpaczonymi i lamentującymi staruszkami, tylko z werwą realizują nowe plany na życie.

Serial nie jest mdłą komedią o życiu po 70-tce. Pełno w nim dowcipnych dialogów, zaskakujących sytuacji, jak i nie mało prawd o  problemach, przed którymi stają dorośli „w pewnym wieku”.  Zresztą, nawet jeśli kogoś serial nie wciągnie (co jest mało prawdopodobne), to na pewno każdy doceni piękne plenery, wnętrza i … te kobiety!

Gdzie oglądać?
Na Netflixie: https://www.netflix.com/pl/ – pierwszy miesiąc jest za darmo, warto więc się zarejestrować, cały serial i tak skończycie w 1 tydzień!

Newsletter

Zapisz się i buduj z nami silną i zangażowaną społeczność

Podziel się z nami swoją opinią